Mówi się, że czas to pojęcie względne. Zdecydowanie nie możemy się z tym zgodzić. Czas jest bezwzględny i zupełnie nieobliczalny. Przecież dopiero kończyliśmy poprzedni rok – ba! Dopiero żegnaliśmy poprzednie wakacje! Błoto z poprzedniego sezonu jeszcze dobrze na butach nie wyschło, a już pora zacząć kolejny festiwalowy sezon

W sumie imprezować można cały czas. Ale umówmy się, w Polsce mamy naturalną potrzebę hibernacji w okresie jesienno zimowym. Natomiast, gdy wiosna budzi się do życia, drzemiącego w nas leniwca zastępuje zwierze imprezowe.

W naszym pięknym kraju mamy już kilka ciekawych propozycji festiwalowych, które warto przemyśleć: Orange Warsaw Festiwal, Opener Festiwal, Audioriver, OFF Festiwal i oczywiście Woodstock – to tylko najpopularniejsze z nich. Jeśli jednak jeden kraj to za mało, czytaj dalej!

Jakie festiwale i kiedy warto odwiedzić?

KWIECIEŃ – Coachella

Jak zacząć imprezową trasę z przytupem? Najlepiej na najpopularniejszym obecnie festiwalu Coachella! Zaczyna się 13 i trwa do 22 kwietnia. To nie tylko okazja do świetnej zabawy w słonecznej Californii. Ten festiwal zdobył ogromną popularność wśród światowych celebrytów, więc warto zaopatrzyć się w kartki i długopis, no i oryginalne wdzianko, bo to właśnie tutaj możemy się poczuć jak gwiazdeczka na wybiegu

źródło: wmagazine.com

źródło: ladydressdesigns.com

źródło: wmagazine.com

MAJ – BottleRock Napa Valley

Od 25 do 27 maja warto zajrzeć na festiwal BottleRock Napa Valley. Przez trzy dni wystąpi tam cała masa znanych wykonawców, przewinie ok. 80 tyś ludzi z całego świata, a dodatkowo możecie cieszyć się świetnym winem i kulinariami.

źródło: artistwaves.com

źródło: artistwaves.com

CZERWIEC – Glastonbury

Wracamy do Europy. Od 21 do 24 czerwca w Glastonbury w Anglii odbywa się festiwal, który co roku cieszy się ogromną popularnością. Ponad 100 scen, 2000 artystów i dziesiątki tysięcy fanów z całego świata. Ten festiwal to niewątpliwie kawał niesamowitej historii, ponieważ pierwsza jego edycja odbył się w 1970 roku!

źródło: billboard.com

źródło: nextfest.co.uk

LIPIEC – Tomorrowland

Jest to największy na świecie festiwal muzyki elektronicznej. W tym roku ze względu na bardzo duże zainteresowanie uczestników, będzie trwał dwa lipcowe weekendy – a dokładniej 20-22 i 27-29 lipca. Bardzo polecamy to wydarzenie nie tylko ze względu na niesamowitych artystów, ale i bajkowo-cyrkowy świat stworzony przez organizatorów. Jeśli lubisz połączenie magicznego świata wróżek z mocnymi basami, to musisz zajrzeć do Boom w Belgii.

źródło: ravejungle.com

źródło: facebook.com/Tomorrowland

źródło: facebook.com/Tomorrowland

SIERPIEŃ – festival La Tomatina

Nie jest to co prawda festiwal muzyczny, jednak nie można odmówić mu popularności. Jeśli chcesz się świetnie bawić i lubisz pomidory, koniecznie wpadnij do Hiszpanii na festival La Tomatina. Organizowany jest zawsze w ostatnią środę sierpnia, a polega na śpiewach, zabawie i rzucaniu pomidorami w każdego w zasięgu wzroku. 

źródło: gezimanya

źródło: radseason.com

WRZESIEŃ – Burning Man

Festiwalową podróż zaczęliśmy w Ameryce, tam też ją zakończymy i to wcale nie zmniejszając tępa, a wręcz przeciwnie!

Jeśli sądzicie, że na pustyni Black Rock w północnej Nevadzie nie może być cieplej, sprawdźcie Burning Man. Raz w roku powstaje tu tymczasowe futurystyczne miasteczko w którym usłyszycie mnóstwo dobrej muzyki, zobaczycie spektakle teatralne, a ostatniego dnia będziecie świadkami podpalenia gigantycznej kukły. Przez tydzień zobaczycie tu więcej niż przez cały rok. Tego miejsca nie da się opisać, to trzeba zobaczyć!

Burning Man odbywa się 26 sierpnia i trwa do 3 września.

źródło: mymodernmet.com

źródło: moldeco.md

źródło: everfest.com

Spodobał Ci się artykuł? Podaj dalej - udostępnij!